INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE B

Românii fac spectacol în Italia: Pușcaș și Mogoș au marcat în același meci!

George Pușcaș (25 de ani), atacantul lui Pisa, a înscris în meciul de miercuri cu Crotone (Serie B, runda #27).

Articol de GSP - Publicat miercuri, 02 martie 2022 21:20 / Actualizat miercuri, 02 martie 2022 21:23

George Pușcaș (25 de ani), atacantul lui Pisa, a înscris în meciul de miercuri cu Crotone (Serie B, runda #27). Pentru oaspeți a punctat și Vasile Mogoș (29, fundaș dreapta). Pisa a câștigat partida cu 3-2.

În minutul 22, atacantul echipei naționale a deschis scorul pe Stadio Romeo Anconetani. Servit excelent în careu de Benali, Pușcaș s-a desprins dintre fundașii centrali adverși, a driblat goalkeeperul și a marcat cu poarta goală.

Pe teren din minutul 52, Vasile Mogoș a înscris pentru Crotone în minutul 61, la 3-0 în favoarea lui Pisa. Din lovitură liberă!

Mircea Lucescu a adus două autocare de refugiați în România » Ajutor pentru rudele fotbaliștilor de la Dinamo Kiev
RĂZBOI ÎN UCRAINA

George Pușcaș a marcat din nou pentru Pisa

Împrumutat până la finalul sezonului de Reading în Serie B, Pușcaș a mai reușit un gol pentru locul 4 al eșalonului secund din Peninsulă, în victoria cu Monza (2-1).

Meciul românilor în Serie B

La Pisa a mai evoluat din primul minut Marius Marin, în timp ce de pe banca oaspeților au intrat pe parcurs Vasile Mogoș și Ionuț Nedelcearu.

19e poziția ocupată de Crotone în Serie B, loc direct retrogradabil

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Fostul căpitan al lui Răzvan Raț la Șahtior, declarații cutremurătoare despre atacul Rusiei: „Când am auzit prima sirenă, automat m-am întors cu 25-30 de ani în urmă, la războiul din Balcani”

Mesaj impresionant pe San Siro » Fostul selecționer al Ucrainei, aplaudat de un stadion întreg

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”