INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GOLURI

Românii s-au pus pe goluri! Trei reușite pentru echipele lor în partidele amicale

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 iulie 2016 11:46

Mihai Roman (NEC Nijmegen), Paul Papp (FC Wil) și Andrei Prepeliță (Ludogoreț) au înscris pentru formațiile lor în partidele amicale de ieri.

Roman a marcat în remiza cu echipa a doua a clubului, scor 3-3. Fostul atacant al celor de la Pandurii a înscris în minutul 44.

Până acum, vârful a strâns 14 meciuri în Olanda, unde a reușit să puncteze o singură dată.

Paul Papp a înscris și el pentru FC Wil în victoria cu Rapperswil, scor 2-1. Românul a punctat în minutul 24, pentru 1-0.

Andrei Prepeliță a înscris în minutul 32, golul de 2-0 din victoria cu Maccabi Haifa. Noul venit Gustavo Campanharo a înscris celălalt gol al bulgarilor.