INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CAMPIONATE

Şahtior şi Arsenal Kiev, cu un pas mai aproape de Cupa Ucrainei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 10 noiembrie 2010 00:00

Şahtior - Metalurg Zaporozhya 1-0

Singurul gol al meciului a aparţinut chiar unui jucător al oaspeţilor, Tejku, care şi-a îngropat propria echipă, în minutul 14, cînd a înscris în propria poartă. Din echipa lui Lucescu nu a făcut parte şi fundaşul român, Răzvan Raţ.

Şahtior s-a calificat în penultima etapă a competiţiei, alături de Dinamo Kiev, Arsenal Kiev şi Dnepr.

Karpaty - Arsenal Kiev 0-2

Echipa la care evoluează Florin Şoavă şi Ionuţ Mazilu s-a calificat în semifinalele Cupei Ucrainei, prin golurile semnate de Samodin ('6) şi Gusev ('85).

Pentru a ajunge în acest stagiu al cupei, Karpaty a trebuit să treacă de Hirnyk-Sport (5-0) şi de Vorskla (3-0), iar Arsenal i-a învins pe cei de la Metalist şi Oleksandria, cu acelaşi scor, 2-1.