INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

VIDEO + FOTO Ștefan Radu, victorie în fața echipei lui Vlad Chiricheș » Lazio atacă pozițiile de Champions League

Lazio, cu Ștefan Radu (34 de ani) integralist, a învins-o pe Sassuolo, scor 2-1, în runda cu numărul 19 din Serie A. Vlad Chiricheș (31 de ani), suspendat, nu a evoluat la oaspeți.

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 ianuarie 2021 20:52 / Actualizat duminica, 24 ianuarie 2021 22:59

Veteranul Federico Caputo (33 de ani) a deschis ostilitățile pe Stadio Olimpico, prin reușita din minutul 6. Gazdele au reacționat rapid. În minutul 25, Milinkovic-Savic s-a înălțat peste toți adversarii și a egalat cu o lovitură de cap. Golgeterul Ciro Immobile a adus victoria în minutul 70, cu un șut plasat, pe jos, la colțul lung, din 9 metri.

Lazio urcă spre locurile de Champions League

Cu victoria de astăzi, Lazio ajunge la 34 de puncte și micșorează distanța față de locurile de Champions League. Juventus, ocupanta poziției a 4-a, are doar două puncte avans. Sassuolo încă trăiește din startul perfect de sezon. Are o singură victorie în ultimele 5 meciuri oficiale și cade până pe locul 9, cu 30 de puncte.