INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CEHIA

Slavia Praga - Karvina 2-0 // Nicolae Stanciu, assist în Cehia: pasa românului a deblocat Slavia în duelul cu ultima clasată

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 decembrie 2019 22:27

Nicolae Stanciu, 26 de ani, a reușit o pasă de gol în victoria reușită duminică seara de Slavia Praga pe teren propriu cu Karvina, scor 2-0.

Echipa românului n-a făcut cel mai solid meci și s-a chinuit mai bine de o repriză pentru a deschide scorul în duelul cu codașa Karvina. A fost nevoie ca Stanciu să-i ofere o pasă decisivă lui Takacs pentru ca Slavia să deschidă scorul: românul a centrat perfect din lovitură liberă, iar fundașul Slaviei a înscris cu un cap excelent plasat.

Skoda, din penalty,  a închis meciul în minutul 90+2, securizând victoria care o ajută pe Slavia să se distanțeze la 11 puncte de Viktoria Plzen, ocupanta locului doi.  Vezi AICI clasamentul actualizat din Cehia!

Vezi și:

Cosmin Olăroiu, FAIL în China: a pierdut la limită lupta pentru calificarea în Liga Campionilor Asiei

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!