STRANIERI  ·  CUPA BULGARIEI

Specializat în "duble" » Keșeru, două goluri decisive pentru o calificare cu emoții în optimile Cupei Bulgariei

Articol de GSP - Publicat joi, 21 septembrie 2017 18:40

Ludogoreț a trecut greu de modesta formație din a doua ligă bulgară Oboriste, în șaisprezecimile Cupei. Formația lui Keșeru a avut nevoie de prelungiri pentru a se califica, scor 3-2 (1-1 în primele 90 de minute).

Juninho a deschis scorul în minutul 38 pentru Ludogoreț, însă Netov a dat lovitura cu 13 minute înainte de final și a trimis meciul în prelungiri.

În minutul 95. Ludogoreț a rămas în 10 oameni, Goralski fiind eliminat. În minutele 98 și 105, Claudiu Keșeru a rezolvat calificarea, reușind o dublă decisivă. Golul lui Fernando Quintela din minutul 119 a stabilit scorul final, scor 3-2.

Claudiu Keșeru este la a 4-a dublă în acest sezon. Avea 6 goluri înscrise în toate competițiile. A mai marcat de câte două ori cu Slavia Sofia și Vereya în campionat și cu Zalgiris în preliminariile Ligii.

Ea este românca mai bogată chiar şi decât Ţiriac! Fostă Miss România, tânăra are o avere de 3 miliarde de euro