INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STRANIERI

Ştefan Radu a obţinut un penalty şi s-a ales cu capul spart

Ștefan Radu a avut destul de suferit contra Atalantei

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 15 ianuarie 2012 16:24

Ştefan Radu s-a numărat printre protagoniştii partidei cîştigate de Lazio, 2-0 cu Atalanta. Fundaşul stînga român s-a remarcat întîi în minutul 19, cînd a obţinut un penalty: pătruns în careu, a fost lovit de Masiello, stînd aproape un minut întins pe gazon cu dureri la genunchiul drept. De la punctul cu var a transformat Hernanes. Spre finalul primei părţi, brazilianul, dar şi Dias, au ieşit de la gazde accidentaţi.

Altă fază notabilă în minutul 57. La o centrare periculoasă, Radu a fost prins într-un duel aerian între argentinienii Schelotto şi Denis. Ultimul l-a lovit cu cotul atît de tare încît ex-dinamovistul, picat jos, a început să sîngereze abundent. I s-au acordat îngrijiri medicale la margine. A reintrat după 3 minute numai după ce i s-a aplicat un bandaj, postul fiindu-i acoperit în acest interval de Lulici. În pofida necazurilor, românul a rezistat pe gazon pînă la finele meciului, decis în prelungiri de inevitabilul Klose.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga