INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SCOȚIA

Celtic - Rangers 0-2. Steven Gerrard a explicat de ce nu l-a folosit pe Ianis Hagi: „Merita să joace”

Ianis Hagi (21 de ani) nu a fost folosit de Steven Gerrard în victoria obținută de Rangers contra marii rivale Celtic, scor 2-0.

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 octombrie 2020 18:50 / Actualizat sambata, 17 octombrie 2020 19:33

Pentru prima dată de la startul acestui sezon, din care au trecut 12 meciuri, Ianis Hagi nu a prins minute într-un meci al lui Rangers. Managerul Steven Gerrard a explicat alegerea făcută.

Steven Gerrard: „Hagi merita să joace”

„A fost dificil să decid echipa pentru meciul de astăzi. Hagi merita să joace, Jack merita să joace de la început, dar această linie de mijloc s-a descurcat foarte bine în meciul cu Galatasaray și m-am gândit că meciul de azi va semăna mult cu acela.

În final, sunt mulțumit cu prestația mijlocașilor care au evoluat astăzi. Știam că venim aici să-i reprezentăm pe fanii noștri, iar acum sunt convins că i-am făcut fericiţi. Știm cât de mult înseamnă o asemenea victorie pentru toţi fanii”, a declarat Gerrard, conform site-ului oficial al lui Rangers.

Denis Alibec, eșec la debutul pentru Kayserispor! Săpunaru, eliminat pentru o intrare brutală

Déjà vu pentru Adi Petre » A debutat pentru noua echipă și a fost schimbat la pauză!