INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

Al doilea triumf pentru Marius Șumudică în Arabia Saudită » Un fost adversar al naționalei, aproape să-l încurce

Articol de GSP - Publicat vineri, 16 septembrie 2022 11:27 / Actualizat vineri, 16 septembrie 2022 11:31

Marius Șumudică (51 de ani) a obținut al doilea succes la cârma formației Al Raed într-un meci câștigat la limită în fața lui Al Ettifaq, 2-1. Pentru Al Raed, au marcat Karim el Berkaoui și Mohamed Fouzair.

Al Raed i-a avut în teren pe Alexandru Mitriță, Damian Djokovic și Silviu Lung, doar ultimii doi rămânând pe teren până la final.

Jurnaliștii francezi au observat calitate la Rareș Ilie în meciul cu Partizan: „Acest puști are ceva interesant”
CONFERENCE LEAGUE

Un fost adversar al naționalei aproape să-l încurce pe Marius Șumudică

Marius Șumudică a avut probleme în prima repriză cu Al Ettifaq, după ce a primit gol în minutul 40 de la o cunoștință mai veche a naționalei Robert Quiason. Suedezul l-a învins pe Silviu Lung cu un șut printre picioare de la 7 metri.

Robert Quaison a mai marcat împotriva naționalei României în preliminariile pentru Euro 2020 în tricoul naționalei Suediei, într-un meci câștigat de nordici 2-1 la Stockholm.

Mitriță a bifat al 4-lea meci la Al Raed, echipă pentru care a înscris un gol cu Al Wehda, în a doua etapă, și a oferit un assist în partida cu Abha Club.

Cu acest succes, Al Raed a urcat pe locul 8 în clasament cu 6 puncte, iar următorul meci va fi pe 1 octombrie cu Al-Adalah.

VIDEO EXCLUSIV Florin Lovin și momentul în care nu-l poate ierta pe Marius Șumudică: „Cel mai umilitor lucru e ca antrenorul să te scoată înainte de pauză. N-ai voie să faci așa ceva!”

Seară nefastă pentru stranieri în Europa League și Conference League » Ștefan Radu, umilit în Danemarca, eșec și pentru Lucescu! Ce a făcut Rareș Ilie
Stranieri
Gestul lui Ronaldo după Sheriff Tiraspol - Manchester United » Ce a făcut când un voluntar a venit să se pozeze cu el după meci
Sheriff Tiraspol - Manchester United 0-2

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”