INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

VIDEO Tătărușanu, repriză de coșmar în amicalul Milanului » A încasat 3 goluri în 27 de minute de la o echipă de mijlocul clasamentului din Ungaria

Ciprian Tătărușanu

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 iulie 2022 21:40 / Actualizat sambata, 23 iulie 2022 22:21

Cirpian Tătărușanu (36 de ani) a avut parte de un meci de coșmar în poarta Milanului, la amicalul cu Zalaegerszeg, locul 8 din Ungaria.

Folosit titular de Stefano Pioli în poarta Milanului, Ciprian Tătărușanu a fost învins încă din minutul 2. În urma unui corner respins greșit de apărarea Milanului, nigerianul Meshack Ubochioma a reluat imparabil din marginea careului cu un șut în vinclu.

Apărarea „diavolilor” a continuat să îl trădeze pe Tătă, care a mai încasat un gol în minutul 24. Cei de la Zalaegerszeg au executat lung un aut de la margine, mingea a fost deviată, ajungând la Attila Mocsi, care a marcat din interiorul careului.

Ciprian Tătărușanu, 3 goluri primite în 27 de minute

Imediat a venit și golul 3 al maghiarilor. În minutul 27, Matyas Tajti a trimis cu stângul din 25 de metri direct în vinclu, iar Tătărușanu a fost din nou neputincios.

Portarul român a mai rezistat pe teren până în minutul 62, atunci când a fost înlocuit de francezul Mike Maignan. Deși Milan a încercat să revină în meci, marcând prin Giroud și Krunic, campioana Italiei nu a reușit să egaleze și a pierdut, scor 2-3.

Cum a arătat primul „11” al celor de la Milan: Tătărușanu - Florenzi, Kalulu, Gabbia, Ballo-Toure - Brescianini, Tonali - Messias, Diaz, Rebic - Giroud

Citește alte știri din fotbalul internațional:

Mihăilă, în formă maximă după revenirea la Parma » Gol superb reușit în ultimul amical al „cruciaților”