INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPANIA

Torje a jucat 70 de minute în remiza pe care Granada a înregistrat-o acasă cu Sociedad

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 decembrie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 15 decembrie 2012 23:01

Gabriel Torje a fost din nou titular pentru echipa sa, în partida disputată pe teren propriu în faţa celor de la Real Sociedad, terminată la egalitate, scor 0-0.

Fostul mijlocaş al lui Dinamo a fost schimbat în minutul 69 de J. Romero, avînd o evoluţie destul de ştearsă. În urma remizei de astăzi, Granada urcă pe locul 17, fiind la egalitate de puncte cu Mallorca, care este pe 18, cu 13 puncte.

Etapa viitoare Granada se deplasează pe terenul unei alte echipe cu care este în luptă directă pentru salvarea de la retrogradare, Osasuna. Aceştia se află pe locul 16, la doar un punct de echipa lui Torje.