INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RUSIA

ULTIMA ORĂ Dan Petrescu se umple de bani! Antrenorul primește o sumă incredibilă din Rusia

Articol de GSP - Publicat marti, 28 noiembrie 2017 16:56

Dan Petrescu s-a aflat într-un litigiu cu formația Kuban Krasnodar, pe care a antrenat-o în două rânduri. "Bursucul" a câștigat în urmă cu aproape un an acest litigiu, însă suma pe care o are de primit nu este cunoscută.

Românul are de primit mai multe restanțe financiare și a acceptat ca salariile pe decembrie, ianuarie și februarie să fie achitate în rate, anunță sport-express.ru.

Impresarul Nicolae Pârnău a dezvăluit asta în presa rusă, adăugând faptul că prima rată trebuie plătită până de Crăciun.

În al doilea mandat Dan Petrescu a pregătit-o pe Kuban între 14 iunie și 4 octombrie 2016. Ar avea de primit o sumă între 700.000 de euro și 1,5 milioane de euro.

Citește și:
Campion în premieră, Ștefan Baiaram și-a anunțat plecarea de la Craiova: „Cu siguranță”
Superliga
Campion în premieră, Ștefan Baiaram și-a anunțat plecarea de la Craiova: „Cu siguranță”
Imagini EPICE de la petrecerea de titlu a Universității Craiova! Cum a fost fotografiat Mihai Rotaru
Superliga
Imagini EPICE de la petrecerea de titlu a Universității Craiova! Cum a fost fotografiat Mihai Rotaru
Cine e personajul misterios de lângă Gică Hagi și Gino Iorgulescu » Fost conducător în Divizia A, acum de nerecunoscut
Superliga
Cine e personajul misterios de lângă Gică Hagi și Gino Iorgulescu » Fost conducător în Divizia A, acum de nerecunoscut
Proteste vehemente după golul lui Assad Al-Hamlawi! Duelul incriminat de clujeni
Superliga
Proteste vehemente după golul lui Assad Al-Hamlawi! Duelul incriminat de clujeni
Cea mai vândută mașină de oraș din Europa are zero stele EuroNCAP
Profit.ro
Cea mai vândută mașină de oraș din Europa are zero stele EuroNCAP
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (6)
sexilian
sexilian  •  29 Noiembrie 2017, 09:32

parnau nu minte?

ray51
ray51  •  29 Noiembrie 2017, 09:02

Desi pare ca banii din antrenorat sunt multi si castigati usor, 'povestea' este mult mai apriga si mai dura. Trebuie sa fi ori o stanca ori un ***. Imagineaza-te in pozitia antrenorului la o echipa al carui patron este agramat si diktator.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

100002473541087
Danut Ognean  •  28 Noiembrie 2017, 19:54
Postat de adyy25 pe 28 Noiembrie 2017, 18:30

Antrenor fara scrupule si Petrescu asta. Imi aduce aminte de Piturca, care acum cred ca e somer atat de cautat e, sau de Karo de la Vaslui si exemplele pot continua. Antrenori care jecmanesc cluburile. Profita ca sunt cautati intr-un anumit moment, insa bineinteles ca vin si momente slabe iar atunci patronul e prins intre ciocan si nicovala. Fie il dai afara dar ii platesti clauza insa macar salvezi echipa, fie continui insa daca tot se aduna esecurile risti sa si retrogradezi daca nu reactionezi....

se vede ca esti fcsb-ist

Vezi toate comentariile (6)
Comentează
Close