INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

UPDATE Dorin Rotariu a reușit primele goluri pentru Mouscron » A fost decisiv pentru Rednic

Articol de GSP - Publicat miercuri, 20 septembrie 2017 22:09

Dorin Rotariu a înscris o "dublă" pentru Mouscron, echipa antrenată de Mircea Rednic, în duelul din această seară cu Tubize, în turul 1 din Cupa Belgiei, terminat 3-1.

Dorin Rotariu a fost titular și nu l-a dezamăgit pe Rednic. În minutul 32, la 1-0 pentru Mouscron, Rotariu a majorat diferența. După pauză, mijlocașul și-a continuat evoluția perfectă și a punctat pentru 3-1, stabilind scorul final.

Pentru Mouscron a mai marcat Awoniyi, în minutul 27, iar pentru Tubize a înscris Videmont, în minutul 55.

Rotariu, 22 de ani, a venit în această vară la Mouscron, sub formă de împrumut de la Club Brugge. Acesta este la primul meci ca titular în echipa lui Rednic, după ce în urmă cu 11 zile a jucat 36 de minute în meciul cu Zulte Warege, 1-2.