INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  UZBEKISTAN - ARABIA SAUDITĂ 3-1

Uzbekistan - Arabia Saudită 3-1 » Echipa lui Cosmin Olăroiu a fost eliminată încă din faza grupelor la Cupa Asiei

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 18 ianuarie 2015 12:55

Astăzi s-au disputat ultimele meciuri din Grupa B a Cupei Asiei, iar naţionala lui Cosmin Olăroiu, Arabia Saudită, a fost eliminată.

Uzbekistan - Arabia Saudită 3-1
(Rashidov 2', 80', Shodiev 71'/ Al Sahlawi  60')

Uzbekistan a început meciul mai bine, a marcat încă din minutul doi şi a intrat în avantaj la pauză. Jucătorii lui Cosmin Olăroiu au egalat din penalty în minutul 60, dar uzbecii au revenit şi au cîştigat meciul.

Uzbekistan a terminat grupa pe locul al doilea, în spatele Chinei şi va juca în sferturi contra Coreei de Sud, care a terminat Grupa A pe primul loc, în faţa Australiei.

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”