INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

VIDEO Mihăilă, gol într-un nou meci dramatic pentru Parma! Cum a înscris românul

Valentin Mihăilă (21 de ani, extremă stânga) a egalat la 3 pentru Parma în duelul cu Crotone - runda #33 din Serie A. +14   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 aprilie 2021 20:15 / Actualizat sambata, 24 aprilie 2021 21:15

„Cruciații” au avut o primă repriză de coșmar pe Ennio Tardini, fiind conduși de „lanterna roșie” cu 1-3 la pauză. În startul actului secund, Gervinho ('49), intrat în locul accidentatului Dennis Man, a redus din diferență, iar Valentin Mihăilă a reușit să egaleze pentru trupa lui Roberto D'Aversa ('54).

Valentin Mihăilă, gol în Parma - Crotone

Pe un atac pozițional al Parmei, Mihăilă, aflat în careu, a profitat de o respingere nefericită a defensivei oaspete și l-a învins pe Cordaz cu un șut plasat la colțul scurt, expediat de la 10 metri.

4 goluriare Mihăilă pentru Parma

Mihăilă, gol într-un nou meci dramatic pentru Parma! Cum a înscris românul

Dennis Man, accidentat în prima repriză

Dennis Man, titular, nu a rezistat pe teren decât 18 minute. Kurtic i-a pasat în careu pe poziție viitoare, românul nu a ajuns la balon și a început să se țină de coapsa stângă. Cel mai probabil, a suferit o întindere.