INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  UCRAINA

Vedeti golul splendid al lui Rat!

Articol de - Publicat duminica, 13 aprilie 2008 00:00

Ce reusita a internationalului nostru! Simbata, in ultimul minut al primei reprize a derbyului Dnepr - Sahtior (1-3), cind scorul era egal, Razvan Rat a urcat foarte bine in atac. Ajuns la 24 de metri de poarta, fundasul stinga a sutat fantastic in coltul lung, mingea oprindu-se la semiinaltime, in plasa laterala. Rat a jucat 90 de minute si, dupa aceasta victorie importanta, Sahtior continua lupta pentru titlu cu Dinamo Kiev, echipa lui Tibi Ghioane. “Minerii” lui Mircea Lucescu sint pe locul secund, la doua puncte in spatele kievenilor, dar au si un meci in plus de disputat fata de principalii adversari.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”