Vezi ultimele noutăţi despre stranieri!

Daniel Pancu, Pancu, ŢSKA Sofia

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 februarie 2010 00:00

TOT CACAU ÎNSCRIE. Marica, de decor
Şi-a ispăşit suspendarea, dar suferă din cauza lui Cacau. La fel ca-n Ligă, cu Barca, Marica a privit ieri de pe banca de rezerve reuşitele brazilianului. Stuttgart a revenit de la 0-1 şi a bătut-o pe Frankfurt (2-1) graţie chiar "dublei" lui Cacau. Ciprian a intrat în minutul 89, iar în prelungiri a încasat un "galben". Într-o săptămînă, Cacau a marcat 7 goluri pentru "şvabi", cu două mai puţine decît a realizat Marica în aproape trei sezoane de Bundesliga!

ANDONE, DEBUT O.K. Marchează Pancu
Primul meci pe banca tehnică a lui ŢSKA Sofia a coincis cu un succes pentru Ioan Andone. La debutul returului, echipa bulgară a învins (3-2) pe Lokomotiv Plovdiv şi este la doar patru puncte de liderul Litex Loveci. Antrenorul român a mizat ieri din start la gazde pe ambii săi conaţionali, Daniel Pancu (foto) şi Florentin Petre. Fostul rapidist a jucat tot meciul şi a marcat golul de 3-0 în minutul 34, în timp ce ex-dinamovistul a fost înlocuit în minutul 71.

REVENIRE CU GOL. "Dublă" Iacob
Victoraş Iacob s-a remarcat iar în Grecia. Integralist ieri la Heraklis, atacantul român a înscris de două ori la revenirea după suspendare, în victoria de la Tripolis (4-0) cu Asteras. Fostul stelist a ajuns la 8 goluri în acest campionat şi 5 pase decisive, dar e lider la capitolul indisciplină, cu 11 "galbene" şi două "roşii"! La Heraklis a jucat tot meciul şi Bogdan Mara.