INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Victorie după 6 etape de secetă pentru Skoda Xanthi » Herea a marcat pentru echipa lui Răzvan Lucescu

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 noiembrie 2015 19:24

Skoda Xanthi a obținut primul succes în SuperLeague după 6 meciuri în care avea 3 remize și 3 înfrîngeri.

Echipa lui Răzvan Lucescu s-a impus pe teren propriu cu Panetolikos, scor 3-1.

Ovidiu Herea a fost integralist și a marcat golul de 3-1, în minutul 92, din penalty. Pentru gazde au mai marcat Dimitrov (16) și Papasterianos (71).

Golul oaspeților a fost marcat de Markovski în minutul 9. Skoda Xanthi a ajuns la 11 puncte după 9 etape și e pe locul 11, la doar 5 puncte de Panionios.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”