INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA REGELUI

Victorie importantă pentru Cosmin Contra! Echipa sa s-a calificat în "16-imile" Cupei Regelui

Articol de GSP - Publicat miercuri, 12 octombrie 2016 16:19

Chiar dacă în campionat situația de complicată, Cosmin Contra și echipa sa merg foarte bine în Cupa Regelui.

Alcorcon a câștigat la limită meciul cu Elche, scor 1-0 și s-a calificat în șaisprezecimile competiției. Fernandez a marcat unicul gol al meciului în minutul 75.

Răzvan Ochiroșii a jucat 77 de minute, însă nu s-a remarcat decât cu un cartonaș galben.

"Sunt mulțumit de munca depusă, de intensitatea cu care am jucat timp de 90 de minute. Am suferit în fața unei mari echipe, pe un stadion dificil și la final am trecut mai departe.

Sunt mulțumit de efortul depus, că am trecut mai departe și acum ne gândim la meciul de sâmbătă", a spus Contra la finalul meciului.