INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHINA

Victorie mare pentru Olăroiu: l-a învins pe Cannavaro!

Articol de - Publicat joi, 24 septembrie 2020 16:01 / Actualizat joi, 24 septembrie 2020 16:04

Echipa lui Cosmin Olăroiu, Jiangsu Suning, s-a impus azi în fața campioanei Guangzhou Evergrande, 2-1, golul decisiv fiind marcat de Eder Martins în minutul 76.

După trei egaluri consecutive, Cosmin Olăroiu a învins în sfârșit în Super Liga Chinei. Și ce succes!

Jiangsu Suning a trecut azi de campioana Guangzhou Evergrande, echipa antrenată de Fabio Cannavaro. 2-1, o revanșă pentru înfrângerea cu același scor suferită de Oli în fața lui Cannavaro pe 20 august, tot la Dalian, orașul unde se joacă toate meciurile grupei A din campionatul chinez.

Vedetele lui Olăroiu au decis partida cu Evergrande. Brazilianul Alex Teixeira, fost la Șahtior, a deschis scorul chiar înaintea pauzei (44), iar italianul Eder Martins (ex-Inter) a înscris golul victoriei (76) la patru minute după egalare.

Suning este pe locul 3 în seria sa.

Șumudică se felicită că l-a adus pe Maxim în Turcia: „Am avut o discuție de zece minute și de atunci face parte din lista copiilor mei”

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia