INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RUSIA

Victorie pentru Zenitul lui Mircea Lucescu în campionat » Cum arată lupta pentru titlu în Rusia

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 aprilie 2017 15:58

Zenit Sankt Petersburg, formația antrenată de Mircea Lucescu, a obținut astăzi o nouă victorie în campionatul Rusiei, învingând pe terenul lui Rubin Kazan, scor 2-0, într-o partidă contând pentru etapa a 21-a din Rusia.

Dzyuba, în minutul 36, și Danny, în minutul 40, au fost marcatorii golurilor lui Zenit.

Grație acestui succes, Zenit a urcat pe doi și s-a apropiat la doar trei puncte de Spartak Moscova, liderul din Rusia având însă un meci mai puțin.