INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO 44 de minute de magie » Sînmărtean a făcut spectacol în derby-ul cîștigat de Al Ittihad cu Al Hilal, 4-3

Articol de GSP - Publicat vineri, 30 octombrie 2015 21:56

Lucian Sînmărtean a jucat doar 44 de minute în derby-ul dintre Al Ittihad și Al Hilal, însă a reușit să ridice de cîteva ori publicul în picioare.

Fostul stelist a acuzat dureri și a fost schimbat de Boloni spre finalul primei reprize. Echipa sa a cîștigat însă, 4-3.

Românul a provocat autogolul lui Sharahili, în minutul 2, iar apoi a oferit un assist perfect la golul lui Rivas, care a dus scorul la 2-0 în minutul 27.

Al Fahad a făcut 3-0 pentru Ittihad în minutul 32. În repriza a doua fosta echipă a lui Reghecampf a ieșit și ea la joc și a punctat prin Eduardo în minutul 50.

Al Shahrani a făcut 3-2 în minutul 66, însă Abusabaan a restabilit diferența de două goluri. Almeida a mai punctat o dată pentru Al Hilal, însă nu a mai putut schimba soarta meciului.