Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

STRANIERI    •   KAYSERISPOR - KONYASPOR 2-1

VIDEO A început nebunia și la turci! Șumudică a pupat arbitrul după victoria de aseară!

Articol de — Aurelian Botezatu Luni, 23 Octombrie 2017

Șumudică l-a pupat pe asistentul ”centralului” Palabiyik, care i-a dat ușor penalty-ul din care Deniz Turuc a deschis scorul în meciul câștigat de Kayserispor, scor 2-1 cu  Konyaspor

Kayseri e o bancă acasă. Ieri a bifat a 4-a victorie în 5 meciuri disputate (mai are o remiză) în fața propriilor fani, 2-1 cu Konyaspor, dar a avut și norocul unui arbitru, Ali Palabiyik, care i-a întins o mână.

La penalty-ul din minutul 50, cel transformat de Deniz Turuc pentru 1-0, Ali Turan a făcut henț fiind împins din spate de unul dintre jucătorii lui Marius Șumudică.

Vezi AICI rezumatul VIDEO al meciului!

Iar la reușita de 2-0, oaspeții au reclamat un henț la autorul golului, Ryan Mendes. Greu însă de văzut. A fost momentul în care Șumi s-a dus la asistentul lui Palabiyik și l-a pupat pe obraz!

Lung jr. și Cristi Săpunaru s-au numărat printre titularii lui Kayseri, însă ultimul a fost înlocuit la pauză. Fără vină la golul primit (90), Lung a avut emoții la jumătatea reprizei secunde, când a primit o lovitură la cap. Și-a revenit însă repede.