Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

STRANIERI    •   SPANIA

VIDEO Andone, gol pentru Deportivo în meciul cu Real Sociedad » Echipa românului a fost însă zdrobită pe teren propriu

Duminica, 10 Septembrie 2017

Florin Andone a marcat golul egalizator pentru Deportivo, după ce echipa din La Coruna a fost condusă cu 2-0, dar nu și-a putut ajuta echipa să câștige toate cele trei puncte.

Real Sociedad s-a impus cu 4-2, deși gazdele reușiseră să revină în meci. Sociedad a început partida excelent și a marcat de două ori în primele 5 minute, prin Juanmi și Illaramendi.

Adrian a redus din diferență pentru Deportivo în minutul 27, iar Florin Andone a restabilit egalitatea la cinci minute după pauză, printr-un șut superb din afara careului.

Real Sociedad nu a cedat și a dat lovitura în ultimele 10 minute, când Diego Llorente a readus Real Sociedad în avantaj, pentru ca trei minute mai târziu Illaramendi să facă "dubla" și să stabilească rezultatul final.

Florin Andone nu a jucat toate cele 90 de minute, fiind înlocuit în minutul 71 cu Bakkali, în timp ce Costel Pantilimon a fost rezervă.

Deportivo este fără victorie în La Liga și are doar un punct după 3 etape, ocupând poziția a 14-a în clasament.

FINAL/VIDEO ACUM » Deportivo - Real Sociedad 2-4
Au marcat: Adrian '27, Andone '51 /Juanmi '3, Illarramendi '5, '86, D. Llorente '83