INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GERMANIA

VIDEO Arma secretă » Alex Maxim a adus victoria pentru Stuttgart în meciul cu Hamburg

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 martie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 22 martie 2014 18:46

Alexandru Maxim a fost din nou decisiv pentru Stuttgart!

Lăsat pe bancă pînă în minutul 64, mijlocaşul român şi-a luat revanşa marcînd golul care a adus victoria echipei sale, 1-0, cu Hamburg.

La 5 minute de la intrarea pe teren, Maxim a urmărit bine o acţiune a lui Traore şi a pus latul la centrarea în faţa porţii a colegului său.

Cele 3 puncte aduse de Maxim au scos-o pe Stuttgart din zona retrogradării, locul 15, cu 24 de puncte.