INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SAINT ETIENNE

VIDEO Bănel Nicoliţă a fost integralist pentru Saint Etienne în deplasarea de la Montpellier

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 septembrie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 22 septembrie 2012 11:22

Cu Bănel Nicoliţă integralist, Saint-Etienne a reuşit un rezultat de egalitate pe terenul actualei campioane a Franţei, Montpellier, scor 1-1.

Chiar dacă au condus graţie golului reuşit de Aubameyang în prelungirile primei reprize, "verzii" s-au văzut egalaţi cu 20 de minute înainte de final, marcatorul gazdelor fiind Camara.

Bănel Nicoliţă nu este decît la al doilea meci din această ediţie din Ligue 1. Fostul mijlocaş al Stelei a primit un cartonaş galben în minutul 63.

Saint Etienne se află pe locul 8, cu 7 puncte strînse pînă acum în cele 6 meciuri, însă atît echipa lui Bănel Nicoliţă, cît şi Montpellier, au un meci mai mult decît toate celelalte echipe din Ligue 1.

Vezi aici rezumatul meciului Montpellier - Saint Etienne, scor 1-1!