INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ANDERLECHT - MECHELEN 2-2

VIDEO Belgienii îl regretă deja pe Stanciu » Omul adus să-l înlocuiască i-a costat două puncte

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 februarie 2018 21:26

Anderlecht a terminat la egalitate partida disputată pe teren propriu cu Mechelen, scor 2-2, japonezul Ryota Marioka ratând un penalty în minutul 81.

Anderlecht a făcut încă un pas greșit în cursa de urmărire a liderului Club Brugge.
Ganvoula a deschis scorul pentru gazde în minutul 10, Bande și autogolul lui Spajic au întors rezultatul în favoarea oaspeților până în minutul 22.

Același Ganvoula a egalat în minutul 56. Finalul meciului a fost unul plin de dramatism. În minutul 81, Marioka, jucătorul adus în locul lui Nicolae Stanciu, a ratat o lovitură de la 11 metri (vezi VIDEO). Alexandru Chipciu a fost introdus la pauză.

Anderlecht este a 3-a în Belgia, la 12 puncte în spatele celor de la Club Brugge.

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”