INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STRANIERI

VIDEO Bogdan Stancu a adus încă trei puncte pentru Orduspor

Bogdan Stancu este golgeterul lui Orduspor

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 29 ianuarie 2012 15:27

Bogdan Stancu continuă să fie jucătorul providenţial la Orduspor. Dacă etapa trecută a marcat la 3-2 cu Karabukspor, acum atacantul român a semnat singura reuşită a partidei de la Eskisehir, 1-0. Pe un teren greu, îngheţat, el a punctat în minutul 55, cu o lovitură de cap plasată din mijlocul careului mare, la o centrare venită din flancul drept de la Hasan Kabze.

Vezi mai jos un video cu golul lui Stancu.

A fost al 7-lea gol dat de ex-stelist pentru formaţia este împrumutat în acest sezon de Galatasaray. Antrenorul Hector Cuper l-a utilizat întreaga partidă, în timp ce Culio (ex-CFR Cluj) a ieşit în minutul 86.
În urma acestui succes, Orduspor a urcat o treaptă şi se află pe locul 12, cu 28 de puncte adunate în 23 de etape.

Tot în Turcia, Florin Cernat a asigurat succesul lui Karabuk, 2-1 cu Manisa. Integralist, el a transformat un penalty în minutul 91.