INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Bogdan Stancu, erou pentru Genclerbirligi! A dat gol la primul meci după două luni

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 februarie 2020 14:40

Atacantul Bogdan Stancu (32 de ani) a fost decisiv pentru echipa, Genclerbirligi, marcând golul victoriei. A fost primul meci pentru român după o pauză de două luni.

Genclerbirligi a câștigat pe terenul lui Alanyaspor, locul 4, scor 1-0. Singurul gol a fost marcat de Bogdan Stancu, în minutul 76. Atacantul a primit o pasă la 12 metri și a marcat cu un șut din prima, cu latul.

Vezi AICI VIDEO

Azi, Stancu a jucat primul meci după o pauză de două luni. Românul a ratat un meci din cauza unei suspendări și alte patru din cauza unei accidentări. Ultima dată evoluase pe 22 decembrie, când a marcat în egalul cu Sivasspor, 2-2.

Cu acest gol, Stancu a ajuns la 12 goluri, fiind al 4-lea în topul marcatorilor din prima ligă turcă. Genclerbirligi este pe locul 11, cu 24 de puncte în 22 de etape. Alanyaspor este pe 4, cu 39 de puncte.

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!