INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LEVSKI - LUDOGOREȚ

VIDEO "Bombardierul" lovește din nou! Execuție fabuloasă a lui Keșeru în meciul cu Levski

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 octombrie 2015 22:01

Claudiu Keșeru a reușit să marcheze din nou pentru Ludogoreț, chiar în derby-ul de la Sofia, cu Levski, terminat la egalitate, 1-1.

VEZI VIDEO

Fostul atacant al Stelei a înscris în minutul 61, cînd scorul era 1-0 pentru gazde, după reușita fostului jucător al celor de la Vaslui, Jivko Milanov, din minutul 39.

Keșeru a executat excelent o lovitură liberă, puternic, sub bară, iar portarul advers nu a avut replică.

Andrei Prepeliță și Cosmin Moți au început și ei meciul ca titulari, însă primul a părăsit terenul în minutul 58, fiind înlocuit de Abel. În urma acestui rezultat, Levski a egalat echipa lui Reghecampf în fruntea clasamentului, avînd 22 de puncte.

Ludogoreț e pe locul 3, cu 21 de puncte și cu doar un succes în ultimele 6 jocuri.

E adevărat că nici n-a pierdut în această perioadă. Claudiu Keșeru e lider în clasamentul golgheterilor avînd 6 reușite, cu una peste Kamburov, atacantul lui Plovdiv.