INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CORDOBA

VIDEO Ce nebunie! Florin Andone a reușit un hattrick într-un meci încheiat 4-4

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 aprilie 2016 14:20

Florin Andone continuă forma bună dovedind acest lucru și după cele trei goluri de azi înscrise în poarta celor de la Gimnastic Tarragona, scor 4-4.

Atacantul de 22 de ani a reușit două goluri în doar 3 minute. Vârful român a marcat pentru 2-1 în minutul 41, iar cu un minut înainte de final a mai înscris o dată, de această dată scorul era deja 3-2.

De altfel, finalul primei reprize a fost unul de-a dreptul incendiar în care s-au marcat 3 goluri în 4 minute (Andone 41, 44 și Lobato 43).

Andone a făcut hattrick-ul în minutul 80, însă și gazdele au mai marcat prin Palanca și Emana.

Cordoba ocupă locul 5, cu 48 de puncte, în timp ce Gimnastic e pe 3, la 4 lungimi distanță de echipa românului.