INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

VIDEO Constantin Nica a marcat un autogol în meciul cu Sampdoria

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 23 noiembrie 2014 18:17

Fostul dinamovist Constantin Nica a jucat la Cesena în meciul cu Sampdoria, dar o intervenţie nefericită l-a făcut personajul negativ al echipei sale.
Nica a înscris în proprie poartă în minutul 77 (VIDEO), la doar 3 minute de la intrarea pe teren, şi a egalat astfel situaţia pe tabelă, 1-1, scorul menţinîndu-se pînă la final. Pentru Cesena a marcat Lucchini în minutul 60.

Fiorentina a învins în deplasarea de la Verona, cu Hellas, 2-1, dar Ciprian Tătăruşanu a fost doar rezervă.