INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA BULGARIEI

VIDEO Coșmar pentru ȚSKA Sofia » Sergiu Buș și-a distrus fosta echipă și a calificat-o pe Levski în finala Cupei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 aprilie 2018 21:10

Levski Sofia s-a calificat în finala Cupei Bulgariei după ce a eliminat-o pe ȚSKA Sofia, scor 4-2 la general. În tur fusese 2-0 pentru Levski, însă partida de azi s-a terminat la egalitate, 2-2.

Gazdele au început mai bine și au deschis scorul după doar 6 minute, Jordi Gomez fiind cel care a punctat. Situația s-a complicat pentru Levski în minutul 28, când Thiam Khaly a fost eliminat.

ȚSKA Sofia a egalat situația pe tabelă în minutul 57, prin Jean Carlos Blanco. Apoi a venit rândul lui Sergiu Buș, 25 de ani,  să înscrie. În minutul 65 a scăpat din marcaj și a tras inteligent, pe jos, reușind să-și ducă echipa în avantaj.

Atacantul român a înscris 3 dintre cele 4 goluri ale lui Levski în dubla cu ȚSKA, fosta formație a lui Buș.

ȚSKA a reușit egalarea în minutul 82, prin Alberg, însă Levski va juca finala competiției împotriva celor de la Slavia Sofia.