INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Daum are atacant pentru meciul cu Danemarca! Keșeru, de neoprit: "dublă" pentru Ludogoreț

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 martie 2017 19:45

Claudiu Keșeru a înscris o "dublă" în partida câștigată astăzi de Ludogoreț cu 3-0 în fața formației Pirin Blagoevgrad, ocupanta locului 8 în clasamentul bulgar.

Keșeru și Moți au fost titulari în meciul de azi, în care Cafu a deschis scorul pentru Ludogoreț în minutul 50. Keșeru a majorat diferența în minutul 60, cu o reluare din fața porții.

Zece minute mai târziu, atacantul român a făcut " dubla" după o fază individuală. Keșeru a recuperat mingea în apropiere de mijlocul terenului, a fost deposedat în apropierea careului, însă a revenit în posesie și a înscris cu un șut bine plasat.

Keșeru este într-o formă excelentă cu mai puțin de trei săptămâni înaintea meciului pe care România îl va juca împotriva Danemarcei, în preliminariile pentru CM 2018. "Tricolorii" sunt obligați să câștige pe data de 26 martie, pentru a mai spera la calificare.