Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

STRANIERI    •   TURCIA

VIDEO Descătușare pentru Șumudică! Prima victorie după 3 etape, după un meci în care Boldrin și de Amorim au fost excepționali

Duminica, 15 Aprilie

Kayserispor, formația antrenată de Marius Șumudică, a obținut azi prima victorie în campionat după trei înfrângeri consecutive.

Kayseri a învins-o pe Genclerbirligi cu 3-2, după un meci în care foștii steliști Boldrin și De Amorim au marcat.

Cu Lung Jr. și Săpunaru titulari, Kayseri a deschis scorul în minutul 28, prin Boldrin. Avantajul a fost majorat de William de Amorim, care a înscris înainte de pauză din pasa aceluiași Boldrin.

Genclerbirligi a redus din diferență în minutul 56, prin Sessegnon, care a marcat din penalty, dar până la final Kayseri a mai înscris o dată, prin Turuc, în minutul 78, din pasa lui De Amorim.

Genclerbirligi a mai înscris o dată, în minutul 87, prin Skuletici, dar scorul a rămas neschimbat până la final.

Kayseri e pe 6 în Turcia, cu 44 de puncte, la un singur punct în spatele lui Trabzonspor, ocupanta poziției a cincea.

Echipa de start a lui Kayseri: Lung jr. - Tiago Lopez, Kucher, Kana-Biyik, Turan - Săpunaru, Badji - Turuc, Boldrin, William de Amorim - Gyan
Antrenor: Marius Șumudică