INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA ITALIEI PRIMAVERA

VIDEO Doi români au cucerit Cupa Italiei Primavera » Unul dintre ei a dat pasa decisivă: "E ceva incredibil"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 13 aprilie 2016 23:02

Portarul Ionuț Radu și fundașul Răzvan Popa și-au trecut în palmares Cupa Italiei Primavera cu Inter, după finala câștigată în fața lui Juventus.

Nerazzurrii s-au impus la Torino, 1-0 în tur, iar în jocul returul de azi au câștigat din nou, cu 2-1, portarul Ionuț Radu pasând decisiv la golul victoriei în prelungirile partidei. Răzvan Popa a intrat și el pe teren în minutul 89.

"Este un moment care nu poate fi explicat. Astăzi am dat totul. Nu ştiu ce aş putea spune, este ceva incredibil", a declarat Radu pentru Inter Channel.

Vezi mai jos VIDEO cu pasa de gol a lui Radu!