INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  KAZAHSTAN

VIDEO Dorin Rotariu, primul gol pentru FC Astana » Echipa românului are un start excelent de sezon în Kazahstan

Dorin Rotariu, Astana

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 martie 2019 17:04

Dorin Rotariu, 23 de ani, a înscris azi primul gol pentru FC Astana, în deplasarea pe care echipa lui a câștigat-o cu Zhetysu, locul 4 din Kazahstan.

FC Astana a deschis scorul în minutul 26, iar Dorin Rotariu, care a început meciul din postura de titular, a reușit golul secund în minutul 58. Românul a fost înlocuit în minutul 87.

View this post on Instagram

Дорин Ротариудың «Жетісу» қақпасына соққан голы⚽️

A post shared by FC Astana (@fca.astana) on

4 meciuria bifat Rotariu pentru FC Astana, iar azi a înscris primul gol

FC Astana, campioana en-titre din Kazahstan, are un start excelent de sezon, cu 3 victorii din tot atâtea meciuri. Formația lui Dorin Rotariu e pe primul loc, cu punctaj maxim.

În plus, cu Rotariu pe teren, FC Astana a câștigat la începutul lunii Supercupa Kazahstanului, după o victorie împotriva lui Kairat Almaty, 2-0.

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”