INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE B

VIDEO "Dublă" de senzație pentru Pușcaș în Italia » A marcat primele goluri pentru echipa sa

Articol de GSP - Publicat miercuri, 02 martie 2016 00:03

George Pușcaș a spart gheața și a marcat primele sale goluri în tricoul lui Bari, formație din Serie B.

Atacantul de 19 ani a înscris două goluri în victoria lui Bari de pe teren propriu împotriva lui Ternana, scor 4-0. Vârful român a deschis scorul în minutul 16 cu o lovitură de cap, după centrarea lui Sansone. În minutul 56 a majorat diferența tot cu capul.

Bari ocupă locul 7, cu 44 de puncte, după 29 de etape în Serie B. Lui Pușcaș îi expiră împrumutul la formația din liga secundă italiană la 30 iunie 2016, apoi va reveni la Inter Milano.

La Bari a intrat pe teren în minutul 32 și Ionuț Rada, fostul fundaș al Stelei și al Rapidului, care l-a înlocuit pe Di Cesare.