INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Echipa lui Șumudică a întrerupt seria neagră » Victorie cu antrenorul român în tribune

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 februarie 2018 14:48

Cu Marius Șumudică în tribune, suspendat, Kayserispor s-a impus în fața celor de la Osmanlispor, 1-0.

Partida a fost una echilibrată, iar singurul gol al meciului a fost marcat în minutul 12, de Turuc, din penalty. Românii Silviu Lung și Cristi Săpunaru au fost integraliști, iar Boldin a intrat în minutul 86. William de Amorim a fost rezervă.

A fost prima victorie a lui Kayseri după trei meciuri, iar echipa lui Șumudică a acumulat 34 de puncte, urcând pe locul cinci. Kayserispor este la patru puncte de locul trei, ocupat de Fenerbahce și la trei puncte de Beșiktaș, locul 4.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”