INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RUSIA

VIDEO Eric Bicfalvi a reușit un gol de la 30 de metri! Românul și-a calificat echipa în semifinalele Cupei Rusiei

Articol de GSP - Publicat joi, 07 martie 2019 19:02

Eric Bicfalvi, mijlocașul lui FC Ural Ekaterinburg, și-a calificat echipa în semifinalele Cupei Rusiei după o execuție de senzație în meciul cu Spartak Moscova, scor 1-0.

Românul în vârstă de 31 de ani a jucat doar în prima repriză, însă a fost de ajuns pentru a aduce victoria echipei sale cu un șut deviat în minutul 34 de la 30 de metri.

În tur, cele două formații au terminat la egalitate, scor 1-1, iar Bicfalvi a fost integralist.