INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RUSIA

VIDEO Eric Bicfalvi, supergol în poarta lui ȚSKA Moscova! Echipa sa a fost egalată în ultimul minut

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 februarie 2020 16:58

Eric Bicfalvi (32 de ani) a fost decisiv în egalul obținut de Ural pe terenul lui ȚSKA Moscova, 1-1.

Mijlocașul român a deschis scorul printr-o execuție spectaculoasă. În minutul 72, Bicfalvi a șutat din prima, cu stângul, de la 14 metri de poarta adversă. Șutul a fost unul puternic, iar portarul Igor Akinfeev nu a putut respinge, scăpând mingea în poartă.

Vezi AICI VIDEO cu reușita!

Din păcate pentru echipa românului, ȚSKA a egalat în minutul 90+4 prin Mario Fernandes.

În 17 meciuri jucate în prima ligă din Rusia, Eric are 5 goluri și 2 pase de gol. După 20 de meciuri, Ural este pe locul 6, cu 25 de puncte. De partea celaltă, ȚSKA Moscova este pe 2, cu 35 de puncte.

George Pușcaș, pus la zid de englezi: „Toți am spus «Wow, ce fotbalist avem aici! Din păcate...»”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!