INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CROAȚIA

VIDEO Evoluții tot mai bune pentru Florentin Matei » Mijlocașul a contribuit la încă o victorie a celor de la NK Rijeka

Articol de GSP - Publicat joi, 03 martie 2016 15:43

Ajuns în această iarnă la NK Rijeka de la Volyn Luțk, Florentin Matei a devenit rapid un om important pentru croați.

NK Rijeka s-a impus pe terenul celor de la RNK Split, 2-1, iar Florentin Matei a fost unul dintre oamenii decisivi ai echipei.

În minutul 32, mijlocașul român a centrat excelent Gavranovici, care a deschis scorul cu o lovitură de cap. Românul nu a jucat tot meciul, fiind înlocuit în minutul 64 de către Balaj, care a marcat golul victoriei în minutul 73.

Și duminică Matei a fost unul dintre cei mai buni jucători ai croaților și a pasat decisiv la singurul gol al echipei sale în victoria din derby-ul cu Hajduk Split, scor 1-0

După 25 de etape, Rijeka se află pe locul 2, la două puncte de liderul Dinamo Zagreb, care are un meci în minus.

Playtech: Doliu imens pentru Serghei Mizil: Este cea mai tristă zi din viaţa mea