INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LAZIO - CATANIA 3-0

VIDEO Fane pericol în careu » Ştefan Radu a înscris pentru Lazio în Cupă!

Articol de GSP - Publicat marti, 08 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 09 ianuarie 2013 00:06

Ştefan Radu continuă evoluţiile foarte bune la Lazio. Fundaşul român a deschis scorul în meciul echipei sale din sferturile de finală ale Cupei Italiei, contra celor de la Catania, 3-0.

Radu a marcat cu o lovitură de cap în minutul 30, după un corner al echipei sale şi apoi a dedicat golurile celor doi gemeni ai săi, dar şi tatălui, care a murit anul trecut. Hernanes a majorat diferenţa în minutul 61, tot el stabilind scorul final (90).

Reuşita împotriva celor de la Catania a fost a doua pentru român în cei 5 ani petrecuţi în capitala Italie. Primul gol a fost cel înscris în meciul din Europa League, Maribor - Lazio 1-4, la finalul anului trecut.