INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PAOK

VIDEO Final de infarct în meciul de azi al lui PAOK » Cum stă echipa lui Răzvan Lucescu în campionat înaintea derby-ului cu AEK

PAOK Salonic este lider în Grecia

Articol de GSP - Publicat miercuri, 30 ianuarie 2019 19:43

PAOK Salonic s-a impus cu emoții pe teren propriu, 2-1 cu PAS Giannina, într-un meci din etapa a 18-a din Grecia.

Echipa lui Răzvan Lucescu a deschis scorul în minutul 38, prin mijlocașul Dimitrios Pelkas, din penalty. PAS Giannina a egalat imediat în minutul 52, prin atacantul Dimitrios Manos.

Finalul a fost unul de infarct pentru Răzvan Lucescu. Chuba Akpom, de la gazde, a ratat un penalty în minutul 76, iar atacantul polonez Karol Swiderski a adus victoria în minutul 87, cu un șut din 6 metri, după o gafă a portarului advers.

PAOK Salonic își continuă drumul spre titlul de campioană în Grecia, primul după 34 de ani. Grație victoriei de azi, are 50 de puncte, după 17 victorii și un egal.

Echipa lui Lucescu are 8 puncte avans față de Olympiakos și va juca etape viitoare cu AEK Atena, locul 3.