INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LA LIGA

VIDEO Florin Andone a reușit un nou gol pentru Deportivo în La Liga, dar echipa sa a pierdut cu Espanyol

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 mai 2017 20:34

Florin Andone a reușit un nou gol pentru Deportivo La Coruna, marcând în partida pe care echipa sa a pierdut-o pe teren propriu cu Espanyol, scor 1-2.

Titular, Andone a marcat în minutul 47, reușind golul de 1-2, după ce Depor fusese condusă încă din prima repriză cu 0-2.

VIDEO cu golul

Andone a marcat printr-un șut din trei metri, după ce a fructificat pasa perfectă a lui Ola John. Atacantul român a reușit astfel cel de-al zecea gol din actuala stagiune de La Liga

Deportivo la Coruna ocupă locul 16 în La Liga, cu 32 de puncte, cu 5 peste primul loc retrogradabil ocupat de Gijon.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”