INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPANIA

VIDEO Florin Andone, decisiv pentru Cordoba » Duelul românilor din Spania s-a terminat la egalitate

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 februarie 2016 15:46

Cordoba, echipa lui Florin Andone, a terminat la egalitate meciul cu Alcorcon, echipa lui Răzvan Ochiroșii, scor 3-3.

Florin Andone a fost din nou decisiv pentru echipa sa. Atacantul român a pasat la golul de 1-0 al formației sale, iar în minutul 43 a egalat pentru 2-2.

La Alcorcon a jucat mijlocașul Răzvan Ochiroșii, care în minutul 13 a pasat decisiv pentru Chema, care a făcut 1-1.

În minutul 56, Cordoba a trecut în avantaj, dar în minutul 84 Alcorcon a marcat din nou și a stabilit scorul final.

După această reușită, Andone se află pe locul 3 în clasamentul marcatorilor, cu 11 goluri. După 24 de etape, Cordoba este pe locul 3, cu 40 de puncte, iar Alcorcon este pe locul 8, cu 36 de puncte.