INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BRIGHTON

VIDEO Florin Andone, gol pentru Brighton! Debut perfect de sezon: a marcat la prima atingere

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 august 2019 18:33

Florin Andone (26 de ani) a început noul sezon din Premier League cu un gol pentru Brighton în meciul de pe terenul lui Watford. Formația românului s-a impus cu 3-0.

Atacantul român a fost rezervă și a intrat pe teren în minutul 64 în locul lui Jurgen Locadia (25 de ani). La un minut distanță, Andone a apărut perfect pe linia careului mic și a trimis din prima în poartă mingea centrată de pe dreapta de Davy Propper (27 de ani).

Brighton deschisese scorul în minutul 28, după autogolul lui Doucoure. În minutul 77, Neal Maupay marcat și el și a dus scorul la 3-0.

62 de secundeau trecut din momentul în care Florin Andone a intrat pe teren și a marcat

+3 FOTO

3 goluriîn 23 de meciuri în Premier League a reușit Florin Andone pentru Brighton în sezonul trecut

6.000.000 €e cota de piață a lui Florin Andone

Vezi și:

VIDEO Liverpool a zdrobit-o pe Norwich în primul meci cu VAR din istoria Premier League