INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  UCRAINA

VIDEO Formă excelentă pentru românii de la Volyn Luţk! Eric Bicfalvi, gol în meciul cu Metalurg Doneţk

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 martie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 29 martie 2014 19:59

Chiar dacă situaţia din Ucraina nu a fost una liniştită în ultima vreme, românii de la Volyn Luţk şi-au făcut treaba cum nu se putea mai bine.

Vezi VIDEO!

Cu Eric Bicfalvi şi Florentin Matei în prim plan, Volyn a scos 7 puncte din 9 posibile în 2014. Ultimul succes al echipei din Luţk a fost azi, contra lui Metalurg Doneţk, scor 1-3.

Bicfalvi s-a numărat printre titulari şi a reuşit să înscrie în mintul 55 golul de 2-1. Florentin Matei a intrat în minutul 65 şi a încasat un cartonaş galben în prelungirile partidei.

Tînărul mijlocaş a prins doar 25 de minute, fiind uşor accidentat încă de cînd a început returul, dar ar putea fi o soluţie pentru viitoarele meciuri ale echipei naţionale U21 a României.

Cu 7 puncte strînse în ultimele 3 partide, Volyn a urcat pe 8, fiind la egalitate cu Metalurg Doneţk, ambele avînd cîte 27 de puncte.