INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Formația lui Marius Șumudică a primit un gol desprins din jocurile video » Kayserispor, 4 înfrângeri consecutive în Turcia

Marius Șumudică FOTO: Raed Krishan

Articol de GSP - Publicat luni, 14 mai 2018 22:03

Kayserispor a pierdut în penultima etapă din Turcia, scor 1-2, contra lui Akhisar Belediye.

Marius Șumudică a început partida cu toți jucătorii transferați din Liga 1, Silviu Lung Jr., Ricardo Boldrin, William De Amorim și Cristi Săpunaru, pe teren.

Prima repriză a fost una monotonă, fără mari șanse de gol. Lucrurile au stat altfel după pauză. Aflați încă în cursa pentru salvarea de la retrogradare, oaspeții au ieșit la joc. Presiunea a dat roade. Seleznev și Aydogdu au marcat în decurs de 4 minute, ultima reușită venind după o fază desprinsă din jocurile video: 4 pase rapide, pe poziție viitoare, au destabilizat defensiva lui Șumudică. Kravets a marcat golul de onoare pentru Kayseri în minutul 79.

Kayserispor a ajuns la 4 înfrângeri consecutive și ocupă locul 9, cu 44 de puncte, înaintae ultimei etape.