INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO+FOTO Niciun meci fără scandal pentru Șumudică » Antrenorul român a sărit la gâtul unui adversar

Articol de GSP - Publicat miercuri, 27 decembrie 2017 17:33

Kayserispor a câștigat prima manșă a "optimilor" Cupei Turciei cu Antalyaspor, scor 3-1, însă și de această dată antrenorul Marius Șumudică a fost în mijlocul unui scandal.

Antrenorul lui Kayseri a sărit la gâtul fundașului Diego Angelo de la Antalyaspor, care i-a aplicat un cot în figură unui jucător al gazdelor în prelungirile partidei.

După ce s-a creat un meleu format din jucători, arbitri și Șumudică, fotbalistul care a provocat faultul a fost eliminat și a plecat la cabine.

"A fost dificil să revenim în meci în fața unui adversar puternic. Acest lucru arată că suntem o echipă mare. Sunt foarte fericit pentru că am câștigat astăzi. Nu am început jocul bine, am intrat la pauză cu 0-1. Le-am transmis jucătorilor mei că trebuie să facă un efort în plus pentru a câștiga și au înțeles", a declarat Șumudică la conferința de presă de după meci.

Vezi și: Evenimente ȘOCANTE în Turcia! I-au spart nasul lui Șumudică! Săpunaru și antrenorul implicați într-o bătaie generală, imagini incredibile